شرایط عودت کالا

امکان بازگشت کالا تا 7 روز

اولین هدف تیم الرت ایران جلب رضایت کامل شما مشتریان عزیز می‌باشد. به این منظور امکان بازگشت کالاهای واجد شرایط عودت تا 7 روز از زمان تحویل برای شما وجود خواهد داشت برای بازگشت کالا ابتدا با گروه خدمات و پشتیبانی مشتریان آلرت ایران تماس بگیرید. 

تیم ما پس از توضیح کامل شرایط عودت کالا برای شما مشتریان عزیز ،اطلاعات مورد نیاز را ثبت کرده و فرایند برگشت کالا آغاز می‌شود. مشتریان عزیز شهرهای دیگر به جز تهران  می توانند کالای موردنظر را به همراه فاکتور از طریق پست، به آدرس انبار الرت ایران برگشت دهند.

شرایط بازگشت کالا چیست ؟

لطفاً جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل ، هنگام تحویل کالا، حتماً موارد ذیل را بررسی فرمایید:

بعد از دریافت کالا، قبل از باز کردن آن، اطلاعات درج‌شده روی بسته را با دقت مطالعه کنید تا با مدل انتخاب شده در سفارش خود مطابقت داشته باشد.

در صورت وجود مغایرت در مواردی از قبیل: مدل، رنگ، ظرفیت و گارانتی درج شده در سفارش، از باز کردن بسته بندی خودداری نموده و مغایرت را حداکثر تا ۲۴ ساعت به تیم پشتیبانی آلرت ایران اطلاع دهید تا مشکل توسط شما در سیستم ثبت گردد و هماهنگی‌های لازم جهت عودت کالا صورت پذیرد .

چنانچه بعد از باز کردن بسته بندی، کالا دارای معایبی ازجمله: شکستگی، خراشیدگی، و هر مشکلی که بدون روشن کردن دستگاه قابل‌تشخیص بوده باشد، خریدار موظف است ظرف کمتر از ۲۴ ساعت از زمان تحویل، با گروه خدمات مشتریان تماس گرفته و مشکل خود را اطلاع دهد و درصورتی که کالای خریداری شده دارای ایراد فنی، مشکل نرم افزاری باشد، می بایست ظرف مدت 24  ساعت از تاریخ تحویل کالا به خدمات مشتریان الرت ایران اطلاع دهد .

پس از اطلاع مشتری و پیگیری گروه خدمات مشتریان و درصورت تائید کارشناس فنی مبنی بر بازگرداندن کالا، شما می توانید کالای خود را طبق شرایط ذکر شده در فرآیند بازگشت کالا، بازگردانید.

پس از تحویل کالای مرجوع شده به گروه کارشناسان فنی الرت ایران ، بررسی توسط کارشناسان صورت گرفته و نتیجه به شما اعلام خواهد شد در این حالت، با توجه به نوع مشکل کالا، به یکی از سه حالت ذیل به شما پاسخ داده خواهد شد:

۱ خرابی کالا ذاتی باشد، کالای معیوب با کالای سالم جایگزین شده و برای مشتری ارسال می گردد . درصورت ناموجود بودن کالا ، مبلغ آن به مشتری عودت داده خواهد شد.

۲درصورتی که خرابی ناشی از استفاده نادرست مشتری باشد، مورد تائید الرت ایران نبوده و همان کالا مجدداً برای مشتری ارسال می‌گردد در این صورت کلیه هزینه های جابجایی به عهده مشتری می باشد.

۳درصورتی که اختلال، ناشی از ایرادهای جزئی و نرم افزاری (قابل رفع با Update و Reset) باشد، کالای شما توسط تیم فنی الرت ایران به گارانتی تحویل داده شده و پس از اطمینان از اصلاح و سلامت دستگاه، به شما عودت داده می شود.

خواهشمند است توجه فرمایید که پس از زمان 7 روز مهلت عودت کالا،  الرت ایران هیچ گونه مسئولیتی در قبال کالای خریداری‌شده ندارد و شما می‌توانید شخصاً درخواست خود را از شرکت گارانتی کننده پیگیری نمایید.

توجه : اگر کالا سالم و دقیقاً مطابق سفارش باشد، به هیچ عنوان پس گرفته نمی شود.

من سفارش خود را تحویل گرفتم اما متوجه شده ام از آن رضایت کامل ندارم.آیا می توانم درخواست تعویض کالای خود را داشته باشم؟

شما مشتریان عزیز می توانید در صورت عدم رضایت از کالا ظرف مدت 24 ساعت مراتب را به تیم پشتیبانی الرت اعلام کرده و موارد را پیگیری فرمایید.

خواهش می‌کنیم به این نکته توجه داشته باشید که شما با امضای برگه تحویل کالا، سفارش خود را پذیرفته‌اید و تنها در صورتی که در هنگام استفاده از آن به مشکلی خوردید، می‌توانید از گروه خدمات مشتریان الرت ایران  کمک بخواهید. در این صورت همکاران ما خوشحال خواهند شد که برای برطرف شدن مشکل شمارا یاری کنند.

شرایط بازپرداخت آلرتیران چیست ؟

پس از دریافت کالا توسط گروه حمل‌ونقل الرت ایران، گروه تخصصی فنی دلیل برگشت کالارا بررسی خواهند کرد. اگر مشکل ایجاد شده به دلیل استفاده نادرست کاربر باشد،کالا به شما برگشت داده می شود.

اگر مشکل ایجادشده از دستگاه یا کالای دریافت شده باشد به انتخاب شما یا کالای سالم ارسال خواهد شد و یا طبق تائید گروه تخصصی فنی مبلغ به حساب شما حداکثر ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده در روزهای کاری(شنبه تا چهارشنبه)، برگشت داده خواهد شد.

چگونه می‌توانم وضعیت کالای برگشتی خود را پیگیری نمایم؟

پس از دریافت کالا در انبار آلرتیران گروه خدمات مشتریان طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت نتیجه بررسی را به اطلاع شما خواهند رساند .

آیا ارت ایران هزینه حمل کالای بازگشتی را پرداخت می نماید؟

به هر دلیلی که اثبات شود که اشتباه از جانب ما بوده است هزینه ی حمل کالای بازگشتی  به شما بازپرداخت خواهد شد مبنای پرداخت هزینه‌های بازگشتی برچسب الصاقی پست روی جعبه می‌باشد.

کالای بازگشتی کجا باید ارسال شود ؟

مشتریان عزیز شهرستان لطفاً کالای خود را از طریق همان پست ارسالی به آدرس زیر برگشت دهند: تهران خیابان کریمخان ابتدای سپهبد قرنی خیابان امانی پلاک 3 .

من سفارش خود را کنسل کرده بودم اما سفارش به دست من رسیده است باید چه کنم ؟

اگر به هر دلیلی سفارش کنسل شده از سمت شما دوباره ارسال‌شده است، لطفاً خواهشمندیم شرایط بازگشت کالا را مطالعه فرمایید و یا با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید ا