مختصری از تکنولوژی  HD

به صورت کلی  دوربین های مداربسته  آنالوگ  HD  نوعی از دوربین های مداربسته  هستند که  می توانند تصاویری با وضوح تصویر HD  را ضبط و ذخیره سازند همچنین شما باید برای ذخیره فیلم های ضبط شده از دستگاه  DVr Hd  استفاده کنید.

دوربین مداربسته HD  برای نظارت در محیط بهترین گزینه است در اینجا  به توضیح کامل این مدل از دوربین ها می پردازیم .

شما می توانید توضیحات مختصر دوربین HD  را در این مقاله بخوانید .

خرید

دوربین های آنالوگ HD  چگونه کار می کنند ؟

فناوری دوربین مداربسته آنالوگ بیش از 30 سال است که در صنعت  نظارت و امنیت وجود دارد با وجود آن که صنعت دوربین های نظارتی  به طرف دوربین های IP   می رود  سیستم های آنالوگ هنوز یک انتخاب محبوب هستند .

دوربین های سنتی آنالوگ وضوح تصویر را با توجه به خطوط افقی اندازه گیری می کنند . و تعداد بیشتر  خطوط در تصویر به معنای وضوح بهتر است .  ( در مقابل دوربین های IP  وضوح تصویر را در پیکسل اندازه گیری می کند)

فناوری جدید آنالوگ HD  به شما امکان ضبط ویدیو با وضوح مگاپیکسل را با استفاده از اجزای آنالوگ می دهد . و در نتیجه با استفاده از سیستم آنالوگ وضوح  720p  حاصل می شود .

دوربین های آنالوگ همچنان با کابل کواکس شما کار

می کنند و می توانند به راحتی با سیستم فعلی شما مخلوط شده و مورد استفاده قرار گیرند .  اما در نظر داشته باشید که برای ذخیره سازی  تصاویر خود به دستگاه DVR HD  نیاز دارید.

 

دوربین HD

مزایای دوربین های آنالوگ HD  در برابر دوربین های IP HD

1- قیمت پایین تر

2- نصب آسان با استفاده از همان فرآیند نصب دوربین های آنالوگ

3- قابلیت ادغام با سیستم های مداربسته موجود

دوربین های آنالوگ HD  چگونه می توانند به شما کمک کنند

اگر می خواهید از فیلم دوربین های آنالوگ HD  به عنوان مدرکی معتبر در شناسایی چهره سارقان خواندن پلاک یا کمک به شناسایی اشیاء استفاده کنید دوربین هایی با وضوح تصویر بالا می توانند بهترین گزینه شما باشند

شما می توانید این دوربین ها را از بخش دوربین های HD آلرت ایران خریداری نمایید .

به صورت کلی دوربین های مداربسته HD  در نزدیکی در ورودی و در ارتفاعی نه چندان بالا قرار می گیرند و به شما در شناسایی افرادی که به محیط وارد می شوند  کمک می کنند .

استفاده از فن آوری HD  در ضبط ویدیو واضح از محیط در هنگام وقوع جرم نیز ضروری است و به شما این امکان را می دهد تا مشاهده کنید که دقیقا چه اتفاقی در محیط افتاده است .

به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه  در مقابل تکنولوژی IP  دوربین های آنالوگ HD به شما امکان دسترسی به جدیدترین فناوری در جهان نظارت را می دهند .  در حالی که شما همچنان می توانید کم ترین هزینه را صرف کنید  و بیشترین  کارایی را از سیستم امنیتی خود دریافت کنید .که این ویژگی می تواند نکته ای قابل توجه برای مشاغل کوچک و استارت آپ ها باشد.

 

دوربین مداربسته HD

 

در ادامه می توان گفت که تکنولوژی آنالوگ HD  می تواند طیف گسترده ای از دوربین ها را در بر گیرد  و در هر محیطی با توجه به شرایط قرار گیرد.

شما می توانید دوربین را در فضای داخلی و یا خارجی محیط استفاده کنید و یا می توانید از مدل های دام و بالت با توجه به شرایط استفاده کنید .

همچنین  برندهای  زیادی  در زمینه  تولید دوربین های آنالوگ Hd  فعالیت دارند که شما می توانید به کمک مشاوران آلرت ایران مدل  مورد نظر خود را انتخاب کرده و به کمک تیم خدمات و نصب آلرت ایران دوربین را در محل نصب کنید .

تفاوت DVR و NVR

هنگام خرید یک سیستم امنیتی شما باید یک دستگاه NVr  یا DVR   را انتخاب کنید به طور کلی هردو عملکرد یکسانی دارند اما هرکدام برای مدل خاصی از دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرند .

یکی از موارد مهم در ارزیابی سیستم های امنیتی  و انتخاب دستگاه درست درک تفاوت این دو سیستم است . در ادامه قصد داریم به تشریح هر دو سیستم بپردازیم .

dvr-nvr

تفاوت های اصلی

در هسته اصلی  هردو  DVR و NVR  وظیفه ضبط فیلم را بر عهده دارند اما DVR  مخفف Digital video recorder  و NVR  مخفف Network video recorder  است  که این به معنی تکنولوژی دیجیتالی ضبط تصویر  و  تکنولوژی ضبط تصویر شبکه است .

تفاوت اصلی بین این دو دستگاه  در نحوه ی پردازش آنهاست . سیستم های DVR   داده ویدیویی را ضبط و سپس پردازش می کنند .

در حالی که دستگاه های NVR  داده را در دوربین رمزگذاری و پردازش  کرده و سپس در دستگاه ذخیره می کنند .

سیستم NVr  برای ضبط و استفاده از ویدیو ها از راه دور استفاده می شوند .

دستگاه های NVR  با دوربین های مداربسته ی IP  کار می کنند و دستگاهای DVR  برای ذخیره سازی دوربین های آنالوگ استفاده می شوند .

لازم به ذکر است که یک سیستم مبتنی بر DVR یک سیستم امنیتی با سیم است اما سیستم های  NVR  می توانند سیستم هایی با سیم یا بدون سیم باشند .

به طور کلی لازم به ذکر است که پیشرفت های قابل توجه در وضوح تصویر دوربین های آنالوگ طی 5 سال گذشته باعث کاهش شکاف بین این دو سیستم شده است .

احتمالا تا کنون متوجه شده اید که قیمت سیستم های امنیتی مبتنی بر DVR  کم تر از سیستم های NVR  است و پایین تر بودن قیمت سیستم های DvR  می تواند مزیتی جذاب برای مشتریان باشد .

اما برای این که بتوانید تفاوت های اصلی این دو دستگاه را دریابید باید به جزئیات هردو بپردازیم .

poe چیست

دستگاه DVR نقاط قوت وضعف

 دوربین آنالوگ

دوربین هایی که از دستگاه DVR  استفاده می کنند باید دوربین های آنالوگ باشند و بیشترین صرفه جویی در هزینه ها به دلیل استفاده از این دوربین هاست .

با وجود این  که می توانید  سیستم های امنیتی را در محیط مورد نظر خود ترکیب کنید اما انعطاف پذیری کمتری در نوع دوربین های استفاده شده وجود دارد .

در یک سیستم DVR ، دوربین های آنالوگ سیگنال آنالوگ را به ضبط کننده منتقل می کنند و سپس تصاویر را پردازش می کنندمزیت این سیستم کاهش پیچیدگی مورد نیاز دوربین در مقایسه با دستگاه NVR است.

ذخیره سازها

ضبط کننده های DVR  به چیپستی معروف به AD  متکی هستند  که وظیفه پردازش داده های خام از دوربین به ضبط کننده های ویدیویی را بر عهده دارند.

در سیستم هایی که از DVR  برای ضبط تصاویر  استفاده می کنند  هر دوربین باید مستقیم به ضبط کننده متصل گردد اما در سیستم هایی که از NVR  استفاده می کنند  هر دوربین می تواند به شبکه متصل گردد.

در سیستم ذخیره سازی DVR  تولید برق برای دوربین ها صورت نمی گیرد و هر دوربین احتیاج به اسپلیتری دارد که  بتواند برق را برای دوربین ها تامین کند.

انعطاف پذیری در سیستم

 

سیستم های امنیتی که در آنها از DVR  استفاده می گردد چه در نصب و چه در نوع دوربین هایی که با آنها سازگاری دارد از انعطاف پذیری کمتری برخوردارند در حالی که در سیستم هایی که از NVR برای ذخیره سازی استفاده می کنند می توان دوبین های امنیتی با سیم و بدون سیم را ادغام کرد  سیستم های امنیتی DVR فقط می تواند از دوربین های با سیم استفاده کنند .

کیفیت صدا و تصویر

در دستگاه DVR دوربین های آنالوگ فیلم ها را از طریق کابل کواکسیال مستقیم به ضبط کننده ها منتقل می کنند و تصاویر در ذخیر ساز پردازش می شود ، کیفیت تصویردر DVR در مقایسه با  دستگاه NVR  پایین تر است و ضبط صدا نیز از این طریق صورت نمی گیرد و نیاز به دستگاهی جداگانه برای ضبط صدا است از طرفی دستگاه های DVR  تعداد پورت های محدودی برای استفاده دارند که این امر سبب می گردد برخی از دوربین نتوانند ضبط صدا را انجام دهند .

خرید دوربین مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.