آموزش نصب دوربین وایرلس

بی‌بی‌کم چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که مستحضر هستید، دوربین های مداربسته در سالهای اخیر به یکی از مهم ترین و موثرترین تجهیزات امنیتی تبدیل شده اند و طرفداران بسیاری نیز در سراسر جهان دارند. انواع مختلفی از دوربین های مداربسته در سالهای گذشته به بازار عرضه شده اند که هر کدام از آنها کاربری های متفاوتی دارند و برای مورد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از دوربین های مداربسته پر کاربرد در بازارهای جهانی، دوربین های بی سیم هستند که در سالهای اخیر نیز بیش از پیش مورد توجه واقع شده اند.

ممکن است شما نیز عبارت بی سیم به گوشتان خورده باشد اما دقیقا ندانید بی سیم چیست و چه کاربردهایی دارد؟ بی سیم همانطور که از نامش پیداست به معنای دوربین کودک می باشد. به طور کلی کانسپت طراحی این نوع دوربین ها برای نظارت بر کودکان و سالمندان است، از راه دور است. در ادامه مطلب ” آموزش نصب دوربین بی سیم ” با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

نصب دوربین مداربسته

فرض کنید فرزند خردسالی دارید که در اتاقش خواب است و شما مشغول آشپزی هستید یا قصد دارید برای خرید به بیرون از منزل بروید. شما می توانید با نصب دوربین بی سیم درون اتاق و اتصال آن به تلفن همراه خود، از راه دور بر کارهای فرزند خود نظارت داشته باشید. در بازار دوربین های مداربسته بسیاری این دوربین های را به نام دوربین های بی سیم رم خور نیز می شناسند. این دوربین ها عمدتا بصورت بی سیم یا وای فای فعالیت می کنند و فقطاز طریق تلفن همراه یا نرم افزارهای مربوطه امکان ملاحظه یا کنترل آنها وجود دارد.

 

آموزش نصب دوربین وایرلس

 

ویژگی های دوربین های بی سیم

دوربین های  بی سیم دوربین های مداربسته ای هستند که قابلیت ضبط تصاویر را دارند. علاوه بر قابلیت یاد شده، اکثر دوربین های بی سیم قابلیت ضبط و پخش صدا را نیز دارند. بدین معنا که دوربین های بی سیم هم بلندگو دارند و هم از میکروفن بهره می برند. داشتن تجهیزات فوق بدین معناست که شما می توانید با استفاده از تلفن همراه خود صحبت کنید و دوربین صدای شما را به عنوان بلندگو پخش نماید.

اکثر دوربین های مداربسته بی سیم، موتورایز هستند بدین معنا که شما می توانید از طریق تلفن همراه خود زاویه دید دوربین را تغییر دهید و همه زوایای مد نظر خود را داشته باشید. همچنین اکثر دوربین های بی سیم دارای قابلیت دید در شب هستند که به شما کمک می کنند تا در تاریکی شب نیز بتوانید همانند روز نظارت کافی را داشته باشید.

امکانات، قابلیت ها و ویژگی هایی که پیش تر گفته شد سبب گردیده تا دوربین های بی سیم طرفداران بسیاری پیدا نموده و در میان کاربران محبوبیت بالایی داشته باشند.

دوربین بی سیم

نصب دوربین بی سیم

دوربین های بی سیم نیازی به نصب ندارند. کافیست دوربین بی سیم خود را در فضای مورد نظرتان قرار دهید. اگر بخواهید دوربین بر روی دیوار یا سقف نصب گردد باید آن را از قسمت زیرین پیچ کنید و یا از پایه دوربین استفاده نمائید. در جعبه برخی دوربین های بی سیم پایه وجود دارد اما بسیاری از این دوربین بصورت دیفالت پایه دوربین را ندارند و باید جداگانه تهیه شوند. ضمنا یکی از ویژگی های جذاب این دوربین ها این است که این دوربین ها هیچ گونه نیازی به سیم کشی اضافی ندارند، کافی است دوربین را به برق متصل کنید.

پس از اینکه دوربین را به برق متصل نمودید، می توانید از کابل لن برای برقراری ارتباط با اینترنت استفاده کنید یا می توانید از وای فای استفاده کنید. در مجموع اگر اتصال را با استفاده از کابل لن انجام دهید، کیفیت و راندمان بهتری خواهید داشت. پس از قرار دادن دوربین در محل مورد نظر ، کافی است نرم افزار دوربین را بر روی گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود نصب نموده و به دوربین متصل شوید. از این پس به آسانی می توانید نظارت خود را با استفاده از دوربین انجام دهید. همچنین می‌توانید تجهیزات هوشمند بی سیم را از الرت ایران مشاهده کنید.

 

نصب دوربین وایرلس

تامین امنیت با استفاده از دوربین بی سیم

دوربین های بی سیم به دلیل اینکه قابلیت های متعددی از جمله قیمت مناسب، نصب آسان و سایز کوچک دارند، می توان از آنها برای امور امنیتی نیز استفاده نمود. اما توصیه این است که از این دوربین حتی المقدرو برای مقاصد امنیتی استفاده نشود چرا که این دوربین ها خود می توانند وسیله ای باشند که سارقین آنها را نیز سرقت کنند. شاید بپرسید چرا؟ به این دلیل که تصاویر ضبط شده توسط این دوربین ها بر روی کارت حافظه ای که در داخل دستگاه قرار دارد ذخیره می شود و سارق می تواند با دزدیدن دوربین، تمام اطلاعات موجود در آن را نیز سرقت نماید. بنابراین توصیه این است از این دوربین ها صرفا برای مقاصد نظارتی استفاده گردد چرا که این دوربین ها برای مقاصد امنیتی مناسب نمی باشند. امید است تا به اینجای مطلب آموزش نصب دوربین بی سیم  برای شما مفید واقع گردیده باشد. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

ویژگی های رایج در دوربین های بی سیم

دوربین های بی سیم ویژگی هایی دارند که در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم نمود:

دوربین های بی سیم راه اندازی آسانی دارند و نیازی به نصاب برای راه اندازی آنها نیست.

به خودی خود دارای شبکه وای فای هستند که با استفاده از آن می توان در فاصله های نزدیک به دوربین متصل شد.

دوربین های بی سیم این قابلیت را دارند که به اینترنت متصل شوند و بتوان تصاویر ارسالی را در هر نقطه ای مشاهده نمود.

دوربین های بی سیم قابلیت ضبط و پخش صدا را دارند.

این دوربین ها قایبلیت ضبط صدا و تصویر را بر روی حافظه رم دارند.

دوربین های بی سیم قابلیت چرخش لنز دارند بدین معنا که می توان از راه دور و با استفاده از تلفن همراه لنز دوربین را چرخاند و زاویه دید دیگری را در اختیار داشت.

مزایای نصب دوربین بی سیم به عنوان دوربین امنیتی

پیش تر گفتیم که دوربین های بی سیم برای برقراری امنیت مناسب نیستند و بهتر است از آنها برای این مقصود استفاده نکنیم اما بسیاری اعتقاد دارند می توان از این دوربین ها به عنوان دوربین های امنیتی استفاده نمود البته اگر مواردی را در نصب انها رعایت کنیم تا به راحتی در دسترس نباشند. مزایای این دوربین ها به شرح زیر است:

 

مزایای نصب دوربین وایرلس به عنوان دوربین امنیتی

 

هزینه پایین دوربین های بی سیم

دوربین های بی سیم به دلیل قیمت پایینی که داند بسیار مقرون به صرفه تر از دوربین های مداربسته معمولی هستند. چرا که برای نصب یک دوربین مداربسته علاوه بر خود دوربین به دستگاه DVR، چندین متر کابل کشی، فیش های مختلف و یک نصاب برای نصب دوربین نیاز است اما دوربین های بی سیم هیچ وسیله، تجهیزات یا ابزار اضافی نیاز ندارند. تنها چیزی که ممکن است در زمان نصب به آن نیاز پیدا کنید، همان پایه دوربین است که در بسیاری از مدل های بی سیم در داخل جعبه موجود است.

نصب و راه اندازی آسان بی سیم

دوربین های بی سیم به راحتی قابل نصب هستند و اگر بخواهید آنها را بر روی دیوار نصب کنید، همانطور که پیش تر نیز توضیح داده شد، باید از پایه دوربین استفاده کنید اما در مجموع نصب و راه اندازی این دوربین ها به تخص خاصی نیاز ندارد.

تغییر زاویه بدون دخالت دست

یکی از قابلیت های جذاب دوربین های بی سیم این است که اکثریت آنها دارای قابلیت PTZ هستند. بدین معنا که شما می توانید از طریق تلفن همراه خود اقدام به تغییر زاویه لنز یا زوم بنمائید. این در حالی ایت که اکثریت دوربین های مداربسته معمولی این قابلیت را ندارند و باید بصورت دستی اقدام به تغییر زاویه لنز آنها نمود. البته دوربین‌های مداربسته با قابلیت PTZ نیز در بازار موجود است اما مسئله اینجاست که هزینه این دوربین ها بسیار زیاد است و فاصله قیمتی بالایی با دوربین های بی سیم دارند.

عدم نیاز به وسایل جانبی

دوربین های بی سیم را می توانید بدون خرید هیچ گونه لوازم جداگانه ای نصب نموده و شروع به بهره برداری از آنها کنید. به عبارت دیگر دوربین های بی سیم پکیج های کاملی هستند. تنها چیزی که شما باید برای این دوربین ها خریداری کنید حافظه رم است تا تصاویر و صدای دوربین در آن ذخیره گردد.

امید است مطالعه این مطلب برای شما مفید واقع گردیده باشد. با دیگر مقالات آموزشی ما نیز همراه باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *