نرم افزار های هایک ویژن (آخرین ورژن‌های 2021) Blog Detail

نرم افزار‌های دوربین‌های مداربسته هایک ویژن

امروزه داشتن دوربین مداربسته برای نگهداری از دارایی خود ضروری است. اما تنها با داشتن دوربین مداربسته این نیاز رفع نمی‌شود و رابطی لازم است تا فیلم‌های ضبط شده به سیستم منتقل و مدیریت شود. از طرف دیگر، کنترل این دوربین‌ها نیز از راه دور جزیی از این نیاز است. نرم افزارهای رایگانی برای کنترل دوربین‌های مداربسته طراحی شده اند که مشتریان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند‌. برخی از ویژگی‌های این نرم افزارها عبارتند از: مشاهده تصویر، محاسبه فضای لازم برای ذخیره سازی، بکاپ گیری و باز پخش فیلم‌ها‌.

 

 

نرم افزار IVMS 4200

دانلود نرم افزار IVMS 4200

یکی از نرم افزارهای دوربین مداربسته هایک ویژن، IVMS4200  است. برای گرفتن و انتقال فایل‌ها از دستگاه DVR و NVR از این برنامه می‌توان بهره برد. مدیریت فیلم‌های ضبط شده، برعهده این نرم  افزار است. این نرم افزار در دوربین های مداربسته turbo HD، IP ، دستگاه‌های ضبط DVR و NVR  کاربرد دارد. این ورژن برای سیستم عامل ویندوز طراحی شده است‌. از آنجایی که این برنامه محیط کاربری ساده ای دارد انواع صنوف کسب و کار از آن استفاده می‌کنند. این صنوف شامل اموزش پرورش، ارتباطات، نظامی و… می باشند.

این برنامه در نوع معمولی و سبک یا lite طراحی شده است. نسخه لایت آن در پروژه‌های کوچک مثل سوپرمارکت و ساختمان‌ و… کاربرد دارد. این برنامه ۳۰ زبان را پشتیبانی می‌کند؛ اما زبان فارسی را شامل نمی‌شود.

این نرم افزار قابلیت نمایش زنده، ضبط و بازپخش فیلم‌ها از راه دور را دارد. زمانی که  دسترسی به دوربین امکان پذیر نیست، جستجو از راه دور خود مزیت بزرگی به حساب می‌آید. به کمک این نرم افزار می‌توان از هشدارهای امنیتی به موقع آگاه شد و آن‌ها را مدیریت کرد.

دانلود:

نرم افزار IVMS 4500

 

دانلود نرم افزار IVMS 4500

این نرم افزار برای سیستم عامل های اندروید و ios طراحی شده و مثل مورد قبلی در مدیریت و مشاهده فیلم، کاربرد دارد.

برای مدیریت دوربین‌های هایلوک هم می‌توان از این برنامه استفاده کرد. همچنین کنترل دوربین‌های PTZ نیز از طریق این برنامه امکان پذیر است.

قابلیت‌های نسخه اندروید و ios با نسخه مخصوص ویندوز مشابه است. این نسخه از برنامه، امکان بازیابی فیلم‌های ضبط شده را برای کاربرد فراهم می‌کند. در ضمن می‌توان فیلم‌های ذخیره شده را نیز مدیریت کرد. مشابه نسخه ویندوز، جستجو از راه دور و کنترل آلارم‌ها نیز امکان پذیر است. از دیگر ویژگی‌های این نسخه، برش قسمت دلخواه فیلم ضبط شده می‌باشد. به کمک این نرم افزار دوربین مداربسته هایک ویژن،  می‌توان در صورت لزوم تنطیمات را نیز تغییر داد.

از ویژگی‌های بارز ابن برنامه،امکان پخش زنده تا ۱۶ دوربین است. برای مشاهده فیلم‌ها به صورت زنده کافی است پورت و IP دستگاه برای مودم فرستاده شود.در ضمن امکان مدیریت تصویرها تا ۲۵۶ دستگاه یا دوربین را نیز فراهم می‌کند. از دیگر قابلیت‌ها پشتیبانی از PRESET  است.

اگر IP در دسترس نباشد، می‌توان با استفاده از شماره پورت و دامنه دینامیک روتر، ارتباط مجددا برقرار شود.

نرم افزار محاسبه پهنای باند

 

دانلود نرم افزار محاسبه پهنای باند

نرم افزار محاسبه پهنای باند دوربین هایک ویژن، امکان محاسبه پهنای باند مورد نیاز را فراهم می‌کند. مقدار تجهیزات لازم برای هر پهنای متفاوت است، پس بهتر است ابتدا عدد دقیق را بدست اورده، سپس سوئیچ و کابل شبکه را تهیه کرد. قبل از نصب دوربین‌های تحت شبکه، انجام این مرحله ضروری است.

 

نرم افزار Remote back up

 

دانلود نرم افزار Remote back up

از جمله نرم افزارهای ضروری برای سیستم‌های امنیتی، remote back up  است. برای چنین سیستم‌هایی داشتن بکاپ یا کپی از فیلم ضبط شده ضروری است، تا در صورت پاک شدن ناگهانی اطلاعات بتوان آن‌ها را بازیابی کرد. کاربران می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز از فیلم‌ها بکاپ بگیرند؛ و یا در قسمت تنظیمات، گرفتن بکاپ به صورت خودکار را فعال کنند. همچنین برای گرفتن بکاپ می‌توان ساعت و روز مشخصی را برای نرم افزار تعیین کرد‌‌.

 

نرم افزار SADP

 

دانلود نرم افزار SADP

SADP مخفف (Search Active Devices Protocol) است. از این نرم افزار برای جستجوی دستگاه های آنلاین اطراف، استفاده می‌شود. دستگاه‌های انلاینی شامل دوربین مداربسته و دستگاه های ضبط تصویر DVR و  NVR و‌…. اگر شخصی رمز عبور دستگاه خود را فراموش کرده باشد با این نرم افزار می‌تواند رمز را export  کرده و برای واحد پشتیبانی هایک ویژن بفرستد. بدلیل همین ویژگی، به آن نرم افزار ریست دوربین مداربسته نیز گفته می‌شود. در ضمن در دوربین‌هایی که برای اولین بار کانفیگ می‌‌شوند نیز کاربرد دارد.

این نرم افزار اطلاعاتی ازقبیل پارت نامبر، سریال نامبر، IP، پورت، start time و اطلاعات شبکه  را نمایش می‌دهد‌. همچنین تغییر دادن IP و پورت نیز امکان پذیر است‌.

 

نرم افزار vs player

 

دانلود نرم افزار vs player

ضبط فیلم از طریق دوربین مداربسته و کنترل آن از راه دور با کمک نرم افزارهای فوق پایان کار نیست و برای دیدن فیلم‌های ضبط شده نیز به برنامه ای حرفه ‌ای نیاز است. Vs player  برای دیدن فیلم‌های ضبط شده مناسب است‌. این برنامه برای نسخه ویندوز طراحی شده است‌. از ویژگی‌های بارز این برنامه مشاهده سریع و زوم فیلم‌ها است.

 

دانلود نرم افزار PEDNS

پیش از اینکه از این نرم افزار طراحی شود، کاربران از Hik-connect استفاده می‌کردند. بدلیل به وجود آمدن برخی اختلالات در نرم افزار و محدود بودن سرویس‌های DNS، نرم افزار دیگر قابل استفاده نبود. یکی از دلایل این امر اختلال در انتقال تصویر P2P  بود. بنابراین شرکت هایک ویژن نرم افزار PEDNS  را جایگزین کرد.

دانلود نرم افزار format converter

فیلم‌های دوربین مداربسته می‌توانند با فرمت‌های مختلفی ضبط شوند و برخی از پلیرها فقط قابلیت پخش فرمت خاصی را دارند. با کمک این نرم افزار می‌توان فایل‌های صوتی، تصویر و متنی را به فرمت مورد نظر تغییر داد تا قابل پخش باشد.

 

دانلود نرم افزار storage calculator

نرم افزار storage calculator هایک ویژن یکی دیگر از برنامه‌های کاربردی برای دوربین‌های مداربسته است. هاردهای به کار برده شده در دوربین‌های مداربسته، ظرفیت‌های متفاوتی دارند و مدیریت فضای خالی آن‌ها ضروری است. اگر هارد دوربین مداربسته ظرفیت بالایی نداشته باشد، برای صرفه جویی در فضا می‌توان از این برنامه استفاده کرد.

از دیگر کاربرد های این نرم افزار، فراهم کردن پهنای باند لازم برای انتقال جریان‌های ویدئویی است.

 

نرم افزار Hik-connect

 

دانلود نرم افزار Hik-connect

برای انتقال فیلم‌ها از دستگاه‌های DVR و NVR و دوربین های مداربسته  تحت شبکه هایک ویژن، از این نرم افزار استفاده می‌شود. انتقال این فیلم‌ها و تصویرها به صورت P2P است و توسط cloud  انجام می‌شود‌. کاربر با درست کردن حساب کاربری در برنامه و سپس اضافه کردن دوربین مداربسته می‌تواند از راه دور دوربین را کنترل کند.

تشخیص حرکت یا motion detection یکی از قابلیت‌های این نرم افزار است. اگر این قابلیت فعال باشد کاربر می‌تواند از آلارم‌ها آگاه شود. این برنامه می‌تواند به دیگر نرم افزارها نیز متصل شود.

بازبینی تصویرها، نمایش زنده تصویر و نمایش تصویر به صورت افقی از ویژگی‌های این نرم افزار است. حجم برنامه ۲۴ مگابایت است و برای سیستم عامل ios و اندروید ۴ و بالاتر، طراحی شده است.

کلام آخر

امروزه شرکت‌های تولید کننده دوربین‌های مداربسته در حال گسترش هستند و برای جذب مخاطب سیستم‌های به روزتری را ارائه می‌دهند. این نکته حائز اهمیت است که در کنار داشتن دوربین‌های مداربسته، امکاناتی برای کنترل و مدیریت آن نیز وجود داشته باشند. نرم افزارهای معرفی شده در این مقاله هر یک کارایی خاصی دارند و داشتن یک یا چند مورد از این‌ها خالی از لطف نیست. برای نصب هر کدام از این نرم افزارها کافی است ابتدا نیاز و هدف خود را مشخص کرده و سپس برای نصب آن اقدام کنید.

سبد خرید خروج